Ağdadan Sonra Oluşan Kararmalar ve Batıklar için Doğal Bakım Maskesi

Ağdadan sonra kızarıklıklar, lekeler, batıklar, sivilceler, kararmalar gibi bir çok sonuç ortaya çıkmaktadır. Ağdadan sonra alınabilecek önlemlerden bir yazımızda bahsetmiştik. Şimdi ise Ağdadan Sonra Oluşan Kararmalar ve batıklar için bir maske tarifi vermek istedik. Bu maskeyi banyo yaparken düzenli olarak kullanırsanız şikayetlerinizden kurtulabilirsiniz. Batıklarınız düzelecek ve deriniz aldığı koyuluktan sonra bu maske ile eski rengine dönecektir. Ancak bu sonuç için düzenli kullanımın şart olduğunu unutmayın. Dilerseniz artık Ağdadan Sonra Oluşan Kararmalar için maske tarifimize geçelim.

Kararma Ve Batıklar İçin Doğal Bakım Maskesinin Malzemeleri:

1 yemek kaşığı badem yağı

1 adet portakalın kabuğu ( Blender ile çok ince hale getirilmelidir )

1 kase toz şeker

1 adet yumurtanın sadece akı

Maske Tarifinin Yapılışı:

Öncelikler bir kap alıyoruz. Bütün malzemelerimizi kabın içine koyuyoruz. İyi karıştırarak bir karışım elde ediyoruz. Banyo yaparken, ağda uygulamaları sonucunda sorun oluşmuş bölgelerimize peeling yaparak güzelce uyguluyoruz. Banyomuzu tamamladıktan sonra az önceki karışımımıza 1 – 2 damla kadar limon ekliyoruz ve cildimize uyguluyoruz. Son olarak yatmadan biraz önce, kararmış bölgelere kaliteli bir pudra sürüyoruz. Bütün işlemleri düzenli olarak uygulamalısınız. Biraz detaylı bir bakım ama cildinizde oluşan batıklardan ve kararmalardan kurtulmaya değeceğine emin olabilirsiniz. Sorunlarınız geçene kadar her banyoda ve sonrasında bu bakım maskesi ile sorunsuz bir vücut sizi bekliyor.

Bu yazımızda nasıl Ağdadan Sonra Oluşan Kararmalar ve Batıklar için Doğal Bakım Maskesi yapabileceğinizi anlattık. Yazılarımız yalnızca öneri niteliğindedir. Alerjen bünyeli kişilerin önerilerimize temkinli yaklaşmasını öneririz. Herhangi bir yan etki durumunda lütfen doktorunuza başvurarak bilgi alınız. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere sağlıklı günler dileriz. Afiyet olsun bakım maskesi .

Paylaşın

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
En Çok Okunanlar
Bu sitenin tüm hakları saklıdır. Bakım maskesi veya bu web sitesi aracılığıyla sağlanan bilgiler, herhangi bir tavsiye kararının yerine kullanılamaz. Bu bilgilere dayanarak alınan kararların tüm sorumluluğu kullanıcıya veya okuyucuya aittir.