3 sene önce
3 sene önce

Ayaklar için Bitkisel Yağlar

Dünya da ayaklar için bitkisel yağlar, ayaklarına önem verenlerin mutlaka kullanması gereken bitkisel yağlardır. Gün boyunca vücudunuzu taşıyan ve ayaklar zamanla topuk çatlağı, ayak derisinde pullanma görülebilir. Bu gibi durumlarda ayaklar için bitkisel yağlar kullanılabilir.

Ayaklar için Bitkisel Yağlar

Ayaklar için kullanılan bitkisel yağlar içerisinde sandal ağacı yağı, portakal yağı, zeytinyağı, limon yağı, buğday yağı, lavanta yağı gibi yağlar kullanabilirsiniz. Bu bitkisel yağların ayaklar için nasıl kullanılacağı ve uygulanacağını sizlere anlatalım. Aynı zamanda bu yağların bazılarını aktarlardan kolayca bulabilirsiniz.

Ayaklar için Lavanta Yağı Kullanımı

Lavanta yağı, ayakların dinlendirilmesi, yorgun olan ayakların kendine gelmesi maksadıyla kullanılan bir bitkisel yağdır. Bir leğen içerisine ılık su doldurulur ve çok az miktarda lavanta yağı dökülür. 15 – 20 dakika boyunca ayaklar leğenin içerisinde suda bekletilir.

Ayaklar için Buğday Yağı Kullanımı

Buğday yağı yıpranmış ayakları düzene sokan bir bitkisel yağdır. Düzenli olarak kullanıldığında yıpranmış olan ayakları eskisi gibi bakımlı hale getirir. Buğday yağı ile zeytin yağı ve badem yağını karıştırarak kullanabilirsiniz. İsterseniz leğen içerisinde ılık su ile dilerseniz de direk ayaklarınıza sürerek 20 dakika bekletip yıkayabilirsiniz.

Ayaklar için Limon Yağı Kullanımı

Ayakların peeling yapılabilmesi için en uygun bitkisel yağlardan bir tanesi de limon yağıdır. Aynı zamanda limon yağı, ayak derisine derinlemesine etki ederek yumuşatır ve pürüzsüzleştirir. Limon yağını en fazla 10 damla damlatın. Daha fazlası ayaklarınıza zarar verebilir.

Ayaklar için Zeytinyağı Kullanımı

Bitkisel yağlar içerisinde en popüler yağlardan bir tanesi de zeytinyağıdır. Zeytinyağı ellere mucize olan bir yağ olması dışında ayaklar için mucize bir bitkisel yağdır. Zeytinyağını direk olarak ayaklarınıza kullanabilirsiniz. Ayaklardaki ölü deriyi atmak için bire bir bitkisel yağlardan birisidir.

Ayaklar için Portakal Yağı Kullanımı

Portakal yağı el ve ayaklara peeling yapan bitkisel yağlardan bir tanesidir. Portakal yağı tek başına kullanılmadığı için su, bal veya diğer bitkisel yağlar ile de karıştırılıp kullanılabilir.

Ayaklar için Sandal ağacı Yağı Kullanımı

Sandal ağacı yağı ayak maskelerinde sıklıkla kullanılan bitkisel yağlardan bir tanesidir. Sandal ağacı yağı da tek başına kullanılmaz. Bu nedenle ayak maskelerinin içerisine veya bal, yoğurt, avokado gibi gıdalar ile karıştırılarak uygulanabilir. Ayaklarınızı pürüzsüz hale getiren bitkisel yağlardan birisidir. Afiyet olsun bakım maskesi .

Paylaşın

Yorumlar (1 Yorum)

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
En Çok Okunanlar
Bu sitenin tüm hakları saklıdır. Bakım maskesi veya bu web sitesi aracılığıyla sağlanan bilgiler, herhangi bir tavsiye kararının yerine kullanılamaz. Bu bilgilere dayanarak alınan kararların tüm sorumluluğu kullanıcıya veya okuyucuya aittir.