Bir çok kadının şikayetleri arasında olan basen yağları nı eritmek zaman alır. Bu zamanı sizlere vereceğimiz bitki çayı tarifi ile hızlandırabilirsiniz. Basen yağları ndan kurtulmak için bitki çayının malzemeleri tamamen doğal malzemelerden oluşmaktadır. Dilerseniz önce malzemelerimizden bahsedelim, sonra da yapılışında geçelim.

Malzemeler:

1 tatlı kaşığı biberiye

1 tatlı kaşığı yeşil çay

1 adet çubuk tarçın

1 çay kaşığı organik elma sirkesi

1 tatlı kaşığı tane karabiber

1 çay kaşığı toz ginseng

1 litre kaynayıp birkaç dakika bekleyip ılınmış su

Çayın Yapılışı:

Basen Yağları ndan kurtulmak için hazırladığımız bitki çayımızı geceden hazırlamamız gerekiyor. Bunun sebebi koyduğumuz bitkilerin özlerini suya daha fazla geçirmeleri ve daha çok fayda sağlamalarıdır. 1 litre suyumuzu kaynatıyoruz. 1-2 dakika ılıması için bekletiyoruz. Sonra bir sürahiye alıyoruz ve içerisine bütün malzemelerimizi koyuyoruz. Biraz karıştırıyoruz. Sürahimizin içine toz girmesin diye kapağını kapatıyoruz. Ilıdıktan sonra buzdolabına da kaldırabilirsiniz, oda sıcaklığındada bekletebilirsiniz. Tamamen tercihinize bırakıyoruz. Çayımızı 1 gece kadar dinlendiriyoruz.

Çayın Uygulanışı:

Öncelikle çayın her gün tekrar tekrar yapılması gerekmektedir. Tercihe göre çayınızı sıcak veya soğuk içebilirsiniz. Sürahideki çayımızı sabah olduğunda süzgeç yardımı ile süzüyoruz. Ana ve ara öğünlerimizden 10 dakika kadar önce bir bardak içiyoruz. Düzenli kullanmak size daha olumlu sonuçlar sunacaktır. Bu çay basenlerinizi eritirken, size uzun süre tokluk sağlayacak ve daha az yemenize sebep olacaktır. Afiyet olsun bakım maskesi .

Paylaşın

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
En Çok Okunanlar
Bu sitenin tüm hakları saklıdır. Bakım maskesi veya bu web sitesi aracılığıyla sağlanan bilgiler, herhangi bir tavsiye kararının yerine kullanılamaz. Bu bilgilere dayanarak alınan kararların tüm sorumluluğu kullanıcıya veya okuyucuya aittir.