Bebek pudrası ile yapabileceğiniz cilt bakım maskesi, sizlere bebek gibi bir yüz vaat ediyor. Bebek pudrası her ne kadar bebekler için üretilmiş olarak görülse de içerdiği elementler sayesinde size pürüs süz bir yüz sunabilir. Bu yazımızda sizlere bebek pudrası ile iki farklı güzellik bakım maskesi sunacağız. Bu maskeleri, oldukça az malzemeler ile yapabilir ve kolay uygulanışı ile düzenli olarak kullanabilirsiniz. Şimdi dilerseniz maske tariflerimize geçelim.

Sivilce Lekeleri İçin Bebek Pudralı Bakım Maskesi

Malzemeler:

1 çay kaşığı bebek pudrası

1,5 çay kaşığı gül suyu

Cilt Bakım Maskesi

Maskenin Yapılışı Ve Uygulanışı:

Bir tabak alıyoruz ve içerisine malzemelerimizi koyuyoruz. Hamur gibi bir kıvam elde edene kadar karıştırıyoruz. Sivilce yönünden cildinizin problemli olduğu bölgeye hamur kıvamındaki karışımımızı sürüyoruz. 2 saat bekletiyoruz. Süre tamamlandıktan sonra ılık suyla yıkıyoruz.

Pürüzsüz Cilde Sahip Olmak İçin Bebek Pudrası İle Cilt Bakım Maskesi

Malzemeler:

1,5 çay kaşığı bebek pudrası

2 çorba kaşığı maden suyu

Maskenin Yapılışı Ve Uygulanışı:

Bir kase alıyoruz. İçine malzemelerimizi koyup karıştırıyoruz. Karışımımız krem gibi bir kıvam alacaktır. Hazır olduktan sonra cildimize sürüyoruz. 5 dakika kadar bekliyoruz. Süre tamamlanınca ılık suyla yıkıyoruz. Maskeyi uyguladıktan sonra cildinizdeki pürüzsüzlüğü ve yumuşaklığı fark etmeye başlayacaksınız.

Bu iki maskeyi de düzenli olarak, sık sık yapmamak şartıyla uygularsanız, aldığınız sonuçları sürekli kılabilirsiniz. Size bu yazımızda bebek pudrası ile cilt bakım maskesi tarifimizi verdik umarız beğenmişsinizdir.

Bu yazımızda bebek pudrası ile nasıl cilt bakım maskesi yapabileceğinizi anlattık. Yazılarımız yalnızca öneri niteliğindedir. Alerjen bünyeli kişilerin önerilerimize temkinli yaklaşmasını öneririz. Herhangi bir yan etki durumunda lütfen doktorunuza başvurarak bilgi alınız. Afiyet olsun bakım maskesi . Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere sağlıklı günler dileriz.

Paylaşın

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
En Çok Okunanlar
Bu sitenin tüm hakları saklıdır. Bakım maskesi veya bu web sitesi aracılığıyla sağlanan bilgiler, herhangi bir tavsiye kararının yerine kullanılamaz. Bu bilgilere dayanarak alınan kararların tüm sorumluluğu kullanıcıya veya okuyucuya aittir.