3 sene önce
3 sene önce

Yüz Bakımında Bebek Pudrasının Faydaları

Bu yazımızda bebek pudrasının faydaları ndan bahsedeceğiz. Bebekler için üretilen pudralar, oldukça doğal ve zararsız ürünlerdir. Bebek pudrası, hassas bebeklerde cildin tahriş olmasını korumak için kullanılır. En az bebeğin cildi kadar hassas olan ciltlerde de kullanımının bir sakıncası yoktur. Aksine bazı yararları bulunmaktadır. Doğal cilt maskelerinde de kullanılan bebek pudrası, sadece cildi tahrişlerden korumaz, cilde bakımda yapar. Çoğunlukla yüzdeki faydaları bilinen bebek pudrasını, bakım için kullanabileceğiniz gibi, yüzünüze sağlayacağı faydalardan da yararlanabilirsiniz. Maskelerden başka bir yazımızda bahsetmek üzere söz verelim ve şimdi bebek pudrasının yüze faydasından bahsedelim.

Bir diğer yazımızda Bebek Pudrası İle Cilt Bakım Maskesi ‘nin nasıl yapılabileceğini anlattık. Linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Faydaları:

Eğer terleme sorununuz var ise yüzünüze bebek pudrası uygulayabilirsiniz. Bebek pudrası ile, cildinizin daha mat görünmesini sağlayabilirsiniz. Bu sayede yüzünüzdeki parlak görünümden makyaj malzemeleri yerine bebek pudrası ile kurtulabilirsiniz.

Yüzünüz çok sivilceli ve sivilceye meyilli ise bebek pudrası size bu konuda da bir fayda sağlayacaktır. Sadece var olan sivilcelerinizi kurutmak ile kalmayıp, aynı zamanda sivilce oluşumunuzu da engelleyecek bir etkiye sahiptir.

Bebek Pudrasının Cilde Faydaları

Bebek pudrasının faydaları arasında kirpiklerin daha dolgun görünmesini sağlamakta vardır.

Haftada 2 kere cilt lekeleri üzerine uygulandığında, lekelerin görüntüsünü gözle görülür oranda azaltma etkisi vardır.

Cilde pürüzsüzlük ve yumuşaklık sağlamaktadır.

Bebek pudrası sadece yüzünüzde değil, tüm cildinizde de sürekli kuruluk hissi sağlar. Terleme sonucu oluşan parlamayı önler.

Bu yazımızda bebek pudrasının faydaları tarifi anlattık. Yazılarımız yalnızca öneri niteliğindedir. Alerjen bünyeli kişilerin önerilerimize temkinli yaklaşmasını öneririz. Herhangi bir yan etki durumunda lütfen doktorunuza başvurarak bilgi alınız. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere sağlıklı günler dileriz. Afiyet olsun bakım maskesi .

Paylaşın

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
En Çok Okunanlar
Bu sitenin tüm hakları saklıdır. Bakım maskesi veya bu web sitesi aracılığıyla sağlanan bilgiler, herhangi bir tavsiye kararının yerine kullanılamaz. Bu bilgilere dayanarak alınan kararların tüm sorumluluğu kullanıcıya veya okuyucuya aittir.