Cilt Lekeleri için Maske Tarifleri

Cilt lekeleri için maske tarifleri , cildinde cilt lekeleri bulunanlar için kaçırılmaz bir fırsat olacak. Cildinde sivilce izi , yara izi , güneş lekesi veya cildinde pütür olanların mutlaka uygulaması gereken en popüler cilt bakım maskelerini sizlerle paylaşmak istiyorum.

Cilt Lekeleri için Maske Tarifleri

Cilt lekelerine iyi gelen bu maskeler her cilt tipine uygun olmayabilir. Bu nedenle sizlere vereceğimiz cilt bakım maskeleri tariflerini mutlaka cilt tipinize uyan maskelerden tercih etmenizde yarar var.

Cilt lekeleri için maske tarifleri cildinizde zamanla oluşmuş leke ve izleri tamamen ortadan kaldıracaktır. Evinizde rahatlıkla hazırlayabileceğiniz bu harika cilt bakım maskeleri hem doğal hem de bitkisel cilt bakım maskeleri olacak.

Yüzünüzde oluşmuş cilt lekeleri için uygulayabileceğiniz bu maske tarifleri cildinizde zamanla oluşmuş ve geçmeyen lekeleri çok kısa süre içerisinde geçirecek. Ancak cilt lekeleri maskeleri düzenli kullanılması gereken maskelerdir. Tıpkı antibiyotiklere benzer. Zamanlı ve düzenli kullanmak şarttır. Artık lafı çok uzatmayalım ve cilt lekelerine iyi gelen maske tariflerini sizlerle paylaşalım.

Salatalık Maskesi Tarifi

 • Salatalık ( yarım )
 • Yulaf ezmesi ( 1 su bardağı )
 • Yoğurt ( 1 çay kaşığı )

Salatalık Maskesi

Hazırlanışı ve Uygulanışı : Cam bir kase içerisine salatalığı rendeleyin ve yulaf ezmesini de üzerine ekleyerek tahta bir kaşık ile karıştırın. Sonrasında üzerine 1 çay kaşığı yoğurt ekleyin ve tekrar karıştırın. Belli kıvama gelince maskeyi yüzünüze sürün ve 15-20 dakika boyunca yüzünüzde kalmasını sağlayın. Maske cildinizde kuruyacaktır. Kuruma işlemi bittikten sonra soğuk su ile yüzünüzü yıkayın ve salatalık maskesini haftada bir defa düzenli olarak cildinize uygulayın.

Salatalık Maskesi 2

 • Salatalık suyu ( yarım su bardağı )
 • Şeker ( 1 yemek kaşığı )

Hazırlanışı ve Uygulanışı : Salatalığın kabuklarını soyun ve blender dan geçirin. Daha sonra suyunu süzün ve suyuyla beraber 1 yemek kaşığı şekeri karıştırın. Bu salatalık maskesini dilerseniz boynunuza da sürebilirsiniz. Salatalık maskesini cildinize sürün ve 10-15 dakika boyunca cildinizde bekletin. Maske kuruduktan sonra cildinizi soğuk su ile yıkayarak temizleyebilirsiniz. Bu maske cildinizdeki lekeleri giderir ve cildinizi parlatır.

Cilt Lekesi Temizleyen Maske Tarifi

 • Süt ( 1 şişe )
 • Bira mayası ( 1 çay kaşığı )
 • Yoğurt ( 1 yemek kaşığı )

Bira Mayası

Hazırlanışı ve Uygulanışı : Yoğurt ve bira mayasını karıştırın. Karışım belli kıvama geldiğinde yüzünüze sürün ve cildinizde yaklaşık olarak 15-20 dakika kadar bekletin. Bekleme süresi sona erdiğinde maskeyi süt ile durulayın ve 5 dakika daha bekleyin. Ardından normal su ile yıkayarak temizleyebilirsiniz. Bu maske tarifi cildinizdeki akne, yüz çukurları gibi cilt lekeleri ni temizler.

Kahverengi Lekelere Cilt Maskesi

 • Karbonat ( 1 çay kaşığı )
 • Limon suyu ( 3-4 damla )
 • Yoğurt ( 1 kaşık )
 • Zeytinyağı ( 1 çay kaşığı )

Hazırlanışı ve Uygulanışı :Cam bir kase içerisine yukarıdaki tüm malzemeleri katıp karıştırın. Karıştırdığınız kaşığın tahta olmasına dikkat edin. Hazırladığınız cilt bakım maskesini göz ve dudak bölgesine değmeyecek şekilde yüzünüze sürün. Maske yaklaşık 5 dakika sonra kuruyacaktır. Kuruyan maskeyi ılık su ile ovalayarak temizleyebilirsiniz. Bu maskeyi haftada 1 veya 2 kere uygulayabilirsiniz. Cildinizdeki kahverengi lekelerin kaybolacağını gözlerinizle görebilirsiniz.

Sivilce ve Cilt Çukurlarına Maske

 • Havuç ( 1 adet )
 • Süt ( 1 şişe – durulamak için )

Hazırlanışı ve Uygulanışı : Önce havuçları haşlayın ve püre kıvamına getirin. Kalın bir tabaka yüzünüze sürün ve 20 dakika boyunca cildinizde bekletin. Bekleme süresi sona erdiğinde cildinizi süt ile durulayın ve 2 dakika daha bekleyin. Ardından normal su ile temizleyebilirsiniz. Bu maske ile cildinizdeki sivilcelerden, sivilce izlerinden ve cilt çukurlarından kısa süre içerisinde kurtulabilirsiniz.

Yüzdeki sivilceleri yok eden maske tarifi

 • Bal ( 2 yemek kaşığı )
 • Limon ( 1 adet )
 • Yoğurt ( 1 yemek kaşığı )

Hazırlanışı ve Uygulanışı :Tüm malzemeleri bir kap içerisine ekleyin ve hazırladığınız maskeyi cildinize sürün. Cildinizde yaklaşık olarak 15 dakika boyunca bekletin ve bol ılık su ile temizleyin. Maskeyi haftada 1 kere düzenli olarak uyguladığınızda sivilceleri yok edeceğini rahatça görebilirsiniz.

Gül Suyu Maskesi

 • Limon suyu ( 1 çay kaşığı ve taze sıkılmış )
 • Bal ( 1 çay kaşığı )
 • Gül suyu ( 1 çay kaşığı )

Hazırlanışı ve Uygulanışı : Yukarıdaki malzemelerin hepsini bir kase içerisine alın ve 2 dakika boyunca karıştırın. Hazırladığınız maskeyi yatmadan önce gözlerinize gelmeyecek şekilde cildinize sürün. Sabah kalktığınızda yüzünüzü temizleyin. Eğer karışım baldan dolayı sizi rahatsız ederse yatmadan 1 saat önce cildinize ürün ve temizleyip öyle yatın. Maskeyi haftada 3 gün uygulayan pürüzsüz bir cilt ve lekesiz bir cilde kavuşacak. Afiyet olsun bakım maskesi .

Paylaşın

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
En Çok Okunanlar
Bu sitenin tüm hakları saklıdır. Bakım maskesi veya bu web sitesi aracılığıyla sağlanan bilgiler, herhangi bir tavsiye kararının yerine kullanılamaz. Bu bilgilere dayanarak alınan kararların tüm sorumluluğu kullanıcıya veya okuyucuya aittir.