Doğal Saç Boyası Nasıl Yapılır?

Doğal saç boyası nasıl yapılır ? Bildiğiniz gibi saç boylarının içerisinde bir çok kimyasal madde bulunuyor. Bu kimyasal maddeler saçlarımızı boyadıkça zarar veriyor ve zamanla saçlarda kırılmalar, matlaşma gibi saç sorunları meydana getiriyor. Bu nedenle çok ünlü markaların bile son zamanlarda yönlendiği ve üzerinde çalıştığı doğal saç boyaları, şu sıralar çok popüler oldu.

Bizde sizlere evinizde kolayca hazırlayıp saçlarınıza uygulayabileceğiniz doğal saç boyası nasıl yapılır? anlatmak istedik. İçerisinde hiç bir kimyasal maddenin bulunmadığı doğal saç boyası, saçlarınızı normal saç boyaları kadar iyi boyuyor ve hiç bir zarar vermemesinin yanında saçları güçlendiriyor ve sağlıklı uzamasını sağlıyor.

Doğal saç boyası nasıl yapılır?

Saçlara uygulanan kimyasal boyalar ve bunların neticesinde kırılan , dökülen saçlar için uygulayabileceğiniz ve aynı zamanda kısa sürede kendi evinizde yapabileceğiniz doğal saç boyası tarifi ile saçlarınızı eski sağlığına kavuşturmanız çok kolay.

Doğal saç boyası , saçlarınızı boyarken aynı zamanda içerisinde bulunan malzemeler yardımı ile saçlarınıza bir hava katıyor bununla da kalmayıp yine doğal saç boyası içerisinde kullanılan malzemelerin faydalarından yararlanıyorsunuz. Saçlarınız daha güzel daha bakımlı gözüküyor.

Doğal Saç Boyası Yapımı

Evde doğal saç boyası yapabilmek için öncelikle sizlere aşağıda belirttiğimiz malzemeleri hazırlamanız gerekmektedir. Bulamadığınız malzemeleri doğal ürünler satan yerlerden veya aktarlardan temin edebilirsiniz.

Su ( 2 su bardağı )
Papatya ( bir tutam )
Kına ( saçınızın uzunluğuna yetecek kadar )
Zeytinyağı ( 1 kaşık )
Yoğurt ( 1 kaşık )
Sirke ( 1 kaşık )

Doğal saç boyası hazırlanması :

Küçük bir kap içerisine 2 bardak su ve papatyaları atıp, 10 dakika boyunca kaynatın.

Kaynattığınız papatya suyunu soğutun ve ardından sadece suyunu süzüp alın. Saçlarınızın uzunluğu kadar göz kararı kınayı bu suyun içerisine dökün.

Aynı zamanda karıştırmayı unutmayın. Bununla beraber 1 kaşık zeytinyağı, yoğurt ve sirkeyi ekleyerek karıştırmaya devam edin.

Malzemeler birbirine tamamen karıştıktan sonra güneş görmeyen bir yerde yaklaşık 1 saat kadar bekletin. Bu bekleme süresi ne kadar fazla olursa o kadar iyi olur. Ardından uygulamaya geçebilirsiniz.

Nasıl Uygulanır?

Saçlarınızın diplerinden başlayarak saç uçlarına kadar doğal saç boyasını sürün. En son saçlarınızı tamamen toplayın ve karışımı boca edip saçlarınızı 2-3 dakika boyunca ovuşturun. Doğal saç boyasının saçlarınıza işlemesi için en az 3-4 saat kadar bekleyin. Dipnot: Eğer doğal saç boyasının daha koyu olmasını isterseniz papatya yerine adaçayı ile hazırlayabilirsiniz. Afiyet olsun bakım maskesi .

Paylaşın

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
En Çok Okunanlar
Bu sitenin tüm hakları saklıdır. Bakım maskesi veya bu web sitesi aracılığıyla sağlanan bilgiler, herhangi bir tavsiye kararının yerine kullanılamaz. Bu bilgilere dayanarak alınan kararların tüm sorumluluğu kullanıcıya veya okuyucuya aittir.