Sirke ; kabızlığa iyi gelmesi, ödem söktürmesi, sindirime yardımcı olması gibi birçok alanda faydalıdır. Sirke, iştahınızı keser, vücudunuzdaki fazla yağların ve toksinlerin atılmasını sağlar. Bilindiği üzere birçok sirke türü bulunmaktadır. Ancak elma sirkesinin içerisinde bulundurduğu, faydalı bakteriler ve pektinle vazgeçilmez denebilecek bir özelliğe sahiptir. Peki bu faydalı bakteriler ve pektin kilo verilmesine yardım olabileceğini biliyor muydunuz? Fazla uzatmadan Elma sirkesi ile zayıflama nasıl olur sorusunun cevabına ve neler yapmanız gerektiğine geçelim.

Elma Sirkesini Kullanmak İçin Öneriler:

Öneri 1:1 litre suyun içerisine 1 tatlı kaşığı elma sirkesi ekliyoruz. Ve bu elma sirkeli suyumuzu gün boyunca birer bardak olarak içiyoruz ve bitiriyoruz. Bu suyu her gün tekrardan hazırlayıp, hedeflediğiniz kiloya gelene kadar kullanmaya devam edebilirsiniz. Bunu geceleri yatmadan 1-2 saat kadar önce uygulamak daha faydalıdır. Çünkü vücudumuz gece sindirim yapmaya ve yağ yakmaya başlar.

Öneri 2:Bu öneri ödem söktürmek isteyenler için kullanılabilir. Her gün 1 bardak olacak şekilde, sabahları aç karna içilmelidir. 1 bardak su içerisine 1 çay kaşığı elma sirkesi atılmalıdır. Eğer evinizde organik bal var ise 1 bardak sirkeli suyunuzun içerisine yarım çay kaşığı organik balınızdan da ekleyebilirsiniz. Bu tarifi bal katılmış hali ile tatlı krizleri yaşadığınız zamanlarda da kullanabilirsiniz. Ancak bu tarifi günde bir bardaktan fazla kullanmak zararlı olabilir. Ölçüyü geçmemelisiniz.

Öneri 3:Elma sirkesini su içerisinde tüketebileceğiniz gibi, salatalarında ve çorbalarınızda da tüketebilirsiniz. Elma sirkesi anti bakteriyel bir etkiye sahiptir. Salatalarınıza ve çorbalarınıza ekleyerek, hastalıklardan ve mikroplardan korunabilirsiniz.

Göz Altındaki Yağ Bezeleri Neden Oluşur? yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bu yazımızda elma sirkesi ile nasıl zayıflama yöntemini anlattık. Yazılarımız yalnızca öneri niteliğindedir. Alerjen bünyeli kişilerin önerilerimize temkinli yaklaşmasını öneririz. Herhangi bir yan etki durumunda lütfen doktorunuza başvurarak bilgi alınız. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere sağlıklı günler dileriz. Afiyet olsun bakım maskesi .

Paylaşın

Yorumlar (3 Yorum)

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
En Çok Okunanlar
Bu sitenin tüm hakları saklıdır. Bakım maskesi veya bu web sitesi aracılığıyla sağlanan bilgiler, herhangi bir tavsiye kararının yerine kullanılamaz. Bu bilgilere dayanarak alınan kararların tüm sorumluluğu kullanıcıya veya okuyucuya aittir.