Evde Bakım Maskesi Hazırlama

Şimdi evde bakım maskesi hazırlama konumuzda size saç maskeleri hakkında bilgi vereceğim. Hemen bakım maskelerine geçelim.

Evde Kolay Zeytinyağı Bakım Maskesi Hazırlama

Bunun için ihtiyacımız olan iki yumurta, bone ve beş yemek kaşığı zeytinyağı. Malzemeleri tamamladıktan sonra yumurta ile zeytinyağını çırpıyoruz ve hemen ardından saçımıza uyguluyoruz. Saçımıza bu karışımı sürdükten sonra bone takıp 15 dakika bekliyoruz. Daha sonra saçımızı bol suyla duruluyoruz.

Evde bakım maskesi hazırlamak için bize gerekli olan malzemeler; iki yemek kaşığı bal, üç yemek kaşığı zeytinyağı ve bonedir. Bal ile zeytinyağını karıştırıyoruz ve saçımıza sürüp boneyi takıyoruz. 15 dakika bekledikten sonra şampuanla saçımızı yıkıyoruz.

Evde Kolay Sirke ve Limon Suyu Maskesi Hazırlama

Saçımızın parlak ve daha temiz görünmesi artık çok kolay. Hemen pratik bir yöntemle bu görünüme kavuşabilirsiniz. Bizim ihtiyacımız olan malzemeler bir fincan sirke ve limon suyu. Saçımızı iyice yıkadıktan sonra hazırlamış olduğumuz limon suyu ve sirkeyi saçımıza uyguluyoruz. Daha sonra saçımızı güzelce yıkıyoruz. Bu uygulamayı iki hafta arayla uygulayın o muhteşem parlaklığı saçınızda göreceksiniz.

Evde Kolay Kırılan Saçlara ve Kepekli Dökülen Saçlara Maske Hazırlama

Bu karışımı hazırlamak için sadece bir malzemeye ihtiyacımız var. Evet yanlış duymadınız sadece bir malzeme. Çemen tohumlarını çektirip saçımıza uygulamadan önceki akşam suda bekletiniz.

Daha sonra oluşan macun görünümlü çemen tohumlarını saçımıza iyice yediriyoruz. Ortalama 15-20 dakika bekliyoruz. Daha sonra saçımızı yıkıyoruz. Size ufak bir ipucu da şöyle kellik sorununa bile iyi gelmektedir.

Evde Kolay Elektriklenen Saçlara Bakım Maskesi

Malzememiz baldır. Bir litre suyun içine balı koyup karıştırıyoruz. Daha sonra saçımızı her yıkadığımızda şampuandan sonra bu karışımı uyguluyoruz.

Evde Kolay Parlak Saçlara Özel Bakım Maskesi

Gerekli malzemeler bir yemek kaşığı bal, birkaç damla sandal ağacı yapı ve bir adet portakal. İlk olarak portakalın suyunu sıkıyoruz ve hemen ardından bal, su, sandal ağacı yağını katıp karıştırmaya başlıyoruz. Bu karışımı saçımıza sürdükten sonra yıkıyoruz. Yalnız şuna dikkat etmemiz gerekmektedir. Şampuanla saçımızı yıkadıktan sonra sadece durulama esnasında bu karışımı kullanıyoruz. Afiyet olsun bakım maskesi .

Paylaşın

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
En Çok Okunanlar
Bu sitenin tüm hakları saklıdır. Bakım maskesi veya bu web sitesi aracılığıyla sağlanan bilgiler, herhangi bir tavsiye kararının yerine kullanılamaz. Bu bilgilere dayanarak alınan kararların tüm sorumluluğu kullanıcıya veya okuyucuya aittir.