Gözaltı morlukları ya da diğer bir deyişle gözaltı halkaları her yaş grubunun sıkça karşılaştığı bir sorundur. Bu morluklar genetik sebeplerden, yaşam tarzından dolayı oluşabildiği gibi bazı hastalıklarla veya kullanılan ilaçların etkisiyle de karşımıza çıkabilir. Eğer hastalık nedeniyle oluşmadıysa birkaç pratik yöntemle gözaltı morluklarının görünümünü azaltmak mümkün. Aşağıda vereceğimiz tarifler kolayca ulaşabileceğiniz malzemeler ile gözaltı morlukları hafifletmek için hazırlanabilecek reçetelerdir. Ancak morluklardan tamamen kurtulabilmenin uyku düzensizliği, beslenme bozukluğu, vitamin eksikliği, stres vb nedenlere çözüm bulduktan sonra mümkün olabileceğini de unutmayın.

GÖZALTI MORLUKLARI İÇİN MASKE

  • Tıpkı salatalık gibi patatesleri de ince ince dilimleyerek gözlerinizde 15 dakika bekletebilirsiniz.
  • Zerdeçal ve ananas suyunu karıştırıp hamur kıvamına getirdikten sonra gözlerinize sürebilirsiniz.
  • Soğuk sütü pamuk yardımıyla gözlerinizde 15-20 dakika bekleterek dinlendirebilirsiniz.
  • 4-5 yaprak taze nane veya 1 tatlı kaşığı kuru naneye yarım su bardağı su ekleyip kaynatın. Soğuduktan sonra gözlerinize uygulayın. İster makyaj temizleme pamuğu ister pamuk isterseniz de normal pamuk ile hazırlamış olduğunuz nane suyunu gözlerinize uygulayın.
  • Ve 10-15 dakika gözlerinizde bekletin.
  • Yaklaşık 15 adet nane yaprağını ince ince dilimleyin. Göz altlarına yerleştirip 20 dakika kadar bekletin. Bunu morluklar azalana kadar günde 2 defa yapabilirsiniz.
  • Soğuk sallama çay poşetlerini hem gözlerinizi dinlendirmek hem de morlukları gidermek amacıyla kullanabilirsiniz. Çay poşetlerini kullandıktan sonra soğutmak için ister bekleyebilir ister soğuk suya batırarak kullanabilirsiniz.

Bu yazımızda nasıl Gözaltı Morlukları İçin Maske yapabileceğinizi anlattık. Yazılarımız yalnızca öneri niteliğindedir. Alerjen bünyeli kişilerin önerilerimize temkinli yaklaşmasını öneririz. Herhangi bir yan etki durumunda lütfen doktorunuza başvurarak bilgi alınız. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere sağlıklı günler dileriz. Afiyet olsun bakım maskesi .

Paylaşın

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
En Çok Okunanlar
Bu sitenin tüm hakları saklıdır. Bakım maskesi veya bu web sitesi aracılığıyla sağlanan bilgiler, herhangi bir tavsiye kararının yerine kullanılamaz. Bu bilgilere dayanarak alınan kararların tüm sorumluluğu kullanıcıya veya okuyucuya aittir.