Kuru Cilt İçin Yüz Maskesi

Kuru cilt için yüz maskesi ile yüzünüzde oluşan kuruluğa ve kırışıklığa meydan okuyabilirsiniz. Sizlere tarifini vereceğimiz maskeler ile cildinizi canlandırabilir ve cildinize şok etkisi yapabilirsiniz. Özellikle kuru ve kırışık ciltlere uygulanması gereken bu maskeler ile cildinizi sevindirin.

Kuru Ciltlere Polen Maskesi

Cildinizi canlandırmak için cildinizdeki kan dolaşımını hızlandırmanız, oksijenle yüzünüzdeki dokuları buluşturmanız gerekir. Sizlere vereceğimiz maskeler tam olarak cildinizdeki kan dolaşımını hızlandıracak ve cildinizdeki dokuları oksijenle buluşturarak cildinizin daha canlı gözükmesini sağlayacaktır.

Tarifini vereceğimiz Kuru cilt için yüz maskesi ile cildiniz çok daha canlı gözükürken, kuru ve kırışık olan ciltleri tamamen kaldırıp yerine canlı bir cilt bırakacaktır.

Kil ve Polen Maskesi

  • Polen ( 30 gram )
  • Kil ( 30 gram )
  • Süt ( 40 gram )

Kuru cilt için yüz maskesi Hazırlanışı ve Uygulanışı :

Yukarıdaki tüm malzemeleri cam bir kase içerisinde karıştırın. Cildinize 20 dakika boyunca uygulayın. Maskeyi temizleyeceğimiz zaman ıslattıktan sonra temizleyin. Bu maske sayesinde cildinizde elastikleşme ve gözenekleri sıkılaştırma etkisi yaratacaktır. Bunun yanında kil ve polen maskesi cildin Ph değerini de korumaktadır.

Yağlı ciltlere uygulandığında haftada 1 kere , kuru ve kırışık ciltlere ise haftada 2 defa uygulanabilir. Bu maske aynı zamanda cildi canlandırır ve pembelik katar.

Cildi Canlandıran Maskeler

Adı üzerinde olduğu gibi cildinde kuruluk, kırışık veya cansızlık gibi problemler olan kişilerin uygulaması gereken maskelerin adıdır. Cilt canlandırıcı maskeler , ciltteki kan dolaşımını hızlandırırken aynı zamanda da cildinizdeki gözenekleri genişletir. Böylece ciltteki gözenekler oksijen ile buluşur ve daha canlı gözükür.

Bu maskelerin hemen hemen hepsinde su oranı fazladır. İçerisinde suyu fazla olduğunda cildin serinlemesini , rahatlamasını ve gözeneklerin büzülmesini sağlar. Maske ciltten çıkartıldığında damarlar açılır ve cilt daha pembe gözükür.

Damarların genişlemesi ile beraber alt deriye daha fazla kan akışı sağlanır. Böylece kan akışı hızlanır ve cilt kendini hemen toparlar. Cildin görüntüsünde belirgin bir güzelleşme meydana gelir. Afiyet olsun bakım maskesi .

Paylaşın

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
En Çok Okunanlar
Bu sitenin tüm hakları saklıdır. Bakım maskesi veya bu web sitesi aracılığıyla sağlanan bilgiler, herhangi bir tavsiye kararının yerine kullanılamaz. Bu bilgilere dayanarak alınan kararların tüm sorumluluğu kullanıcıya veya okuyucuya aittir.