Kuru Ciltler için Cilt Nemlendirici Maske

Cilt kuruluğunun başlıca nedenleri cildin susuz kalması, cildin çok fazla su , yağ kaybetmesinden ve cilt nemlendirici kullanmamaktan dolayı olur. Bazı kişilerde cilt kuruluğu normalinden çok daha fazla olur. Cildinde dökülme yaşayabilir veya cildi pütür pütür olur. Eğer cildinizdeki bu kuruluğun geçmesini istiyor ve tamamen doğal ve bitkisel ürünlerden yararlanarak yapmak istiyorum derseniz, sizlere kuru ciltler için cilt nemlendirici maske hazırladık.

Kuru ciltlere cilt nemlendirici formüller

Cilt kurumasının bir çok nedeni vardır. Bu nedenlerin arasında yaş, iklim nedenleri, güneş, cilt hastalıkları, hormonal değişiklikle, ilaç kullanmak, klorlu havuzlarda çok durmak gibi nedenlerden olabilir. Ancak bu nedenler cildinizi ne kadar kurutursa kurutsun çaresi var. Üstelik cilt kurumasının çaresi doğada! Boş yere paranızı fazla fazla harcayarak kozmetik ürünler, sabunlar, kremle kullanarak değil! Tamamen doğal, tamamen bitkisel ürünler ile hem de evinizde hazırlayabileceğiniz, cilt kurumasına iyi gelecek hatta cilt kurumasını cildinizden söküp alacak bitkisel formüller hazırladık. Düzenli olarak evinizde uygulayacağınız kuru ciltlere nemlendirici formüller sayesinde cildiniz bebek teni gibi olacak ve dış çevreniz size imrenerek bakacak.

Kuru Ciltler için Cilt Nemlendirici Maske

Kuru cildini evinizde uygulayabileceğiniz bu maske sayesinde cildini bir bebek tenine dönüşecek. İlk önce sizlere kuru ciltlere uygulanabilecek maskenin malzemelerini verelim.

  • Soya yağı ( 2 yemek kaşığı )
  • Badem yağı ( 2 yemek kaşığı )
  • Kakao yağı ( 1 yemek kaşığı )
  • Bal mumu ( 1 yemek kaşığı )
  • Portakal çiçeği suyu ( 2 yemek kaşığı )
  • Boraks ( 1 çay kaşığı )
  • Naroli yağı ( 5-6 damla )

NOT : Yukarıdaki tüm malzemeleri aktardan kolayca satın alabilirsiniz.

Hazırlanışı ve Uygulanışı : Soya yağını, badem yağını ve kakao yağını eritin. Diğer yandan da bir yerde balmumunu eritip diğer yağlara ekleyin. Ardından portakal çiçeği suyunu ısıtın ve içerisinde boraksı katıp karıştırın. Karışımı 10 dakika bekletip soğutun ve son olarak üzerine naroli yağını damlatın. Karışım soğuyana kadar kavanoza koyun. Dilerseniz bu maskeyi yüzünüze dilerseniz de tüm vücudunuza uygulayabilirsiniz. Kuru cilde sahip olanların mutlaka kullanması gereken ve bir türlü kimyasal ürünlerden sonuç alamayanlara bire birdir.

Kuru Ciltlere Nemlendirici Formül

  • Havuç ( 1 adet )
  • Zeytinyağı ( çeyrek fincan )
  • Limon ( 10-15 damla )

Hazırlanışı ve Uygulanışı : Havuçları rendeleyin ve içerisine zeytinyağını gezdirin. Sonrasında üstüne limonu damlatın ve yiyin. Vücudunuza inanılmaz faydası olan bu üçlü sayesinde kısa süre içerisinde vücudunuz nemlenecek ve bağırsaklarınızı düzene sokacak. Afiyet olsun bakım maskesi .

 

Paylaşın

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
En Çok Okunanlar
Bu sitenin tüm hakları saklıdır. Bakım maskesi veya bu web sitesi aracılığıyla sağlanan bilgiler, herhangi bir tavsiye kararının yerine kullanılamaz. Bu bilgilere dayanarak alınan kararların tüm sorumluluğu kullanıcıya veya okuyucuya aittir.