Size bu yazımızda limon maskesi ile nasıl sivilcelerinizden kurtulabileceğinizi anlatacağız. Sivilce, küçük büyük hemen hemen herkesin ortak derdidir. İnsanlar sivilcelerin rahatsız olurlar ve kurtulmak isterler. Doktorların verdiği sivilce kremleri yüzü ve dudakları tamamen kurutmaktadır. Bu nedenle çoğu kişi ilaç kullanmak yerine doğal yöntemler ile çözüm arar. Birçok yerde bunun için maskeler görebilirsiniz. Fakat çoğu hiçbir etki göstermemektedir. Biz sizler için en çok kullanılan ve kesinlikle işe yarayan bir yöntem araştırdık.

Malzemeler

Limon

Bal

Limon Maskesi ve Bal Maskesinin Hazırlanışı

İlk olarak taze bir limon temizce yıkanır ve sıkacak ile sıkılır. Daha sonra bir tatlı kaşığı bal daha önceden hazırlanmış olan kaba konulur. Üzerine limon suyu eklenir ve balın limon suyu içerisinde çözünmesi beklenir. Bal eriyene kadar karıştırılır. Bal eridikten sonra maske tamamlanmış olur.

Limon Maskesi ve Bal Maskesinin Uygulanışı

Maske yapmadan önce cildin temiz olduğundan, daha önceden ciltte makyaj kalıntıları kalıp kalmadığından emin olunmalıdır. Eğer makyaj kalıntıları var ise iyi bir makyaj temizleyici ile temizlenmeli ve ardından sabun ile yıkanmalıdır. Kurulama işlemi tamamlandıktan sonra yüze hazırladığınız maske yedirilerek sürülmelidir. Maske sürülürken göz üstüne, gözaltına ve göz kapaklarına kesinlikle sürülmemesi gerekir. Çünkü bu meşkeler göz çevresinde kırışıklıklara neden olmaktadır. Maske sürüldükten sonra 15 ya da 20 dakika boyunca yüzde bekletilmelidir. Süre dolduktan sonra maske ılık su ile temizlenebilir. Limondan dolayı maske temizlendikten sonra cilt kuruyabilir. Bu nedenle yüzünüzü kuruladıktan sonra nemlendirici sürmenizde fayda olacaktır.

Bu yazımızda ” limon maskesi nasıl yapılır?” anlattık. Yazılarımız yalnızca öneri niteliğindedir. Alerjen bünyeli kişilerin önerilerimize temkinli yaklaşmasını öneririz. Herhangi bir yan etki durumunda lütfen doktorunuza başvurarak bilgi alınız. Afiyet olsun bakım maskesi.

Paylaşın
Benzer Yazılar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
En Çok Okunanlar
Bu sitenin tüm hakları saklıdır. Bakım maskesi veya bu web sitesi aracılığıyla sağlanan bilgiler, herhangi bir tavsiye kararının yerine kullanılamaz. Bu bilgilere dayanarak alınan kararların tüm sorumluluğu kullanıcıya veya okuyucuya aittir.