Saç Rengini Açma

Bu yazımızda size Papatya Suyu ile Saç Rengini Açma tarifi vereceğiz. Kadınlar bazen saç renklerinden sıkılarak birkaç ton açık rengini kullanmak isterler. Fakat boya kullanmakta istemezler. Çünkü boyalar ve boyamak için kullanılan açıcılar saçlara hem zarar veriyor hem de sert ve yıpranmış görünmesine neden oluyor. Kadınlarda bu durumu yaşamamak için doğal yöntemler ile saç rengini açmak istiyorlar. Böyle düşünen kadınlar için en iyi tavsiyemiz papatya suyu ile saç rengini açma dır. Binlerce kadın tarafından denenen bu yöntem hem doğal hem de ekonomik olması ile en çok kullanılan yöntemler arasında yer alıyor.

Malzemeler

2 bardak su

1 avuç kurutulmuş papatya

Papatya Suyunun Hazırlanışı

İlk olarak daha önceden hazırladığımız tenceremize suyumuzu koyuyoruz. Daha sonra içerine bir avuç papatyamızı ekliyoruz. Kaynaması ortalama 10 dakika civarında sürmektedir. Kuru papatyayı nereden bulurum ya da fiyatı ne kadar diye soranlarınız olabilir. Aktarlardan kolaylıkla bulabilirsiniz ve fiyatı da 3 – 5 lira arasında cüzi bir miktar. Papatya kaynamaya başladıktan sonra evde kına karılmış kokusu alabilirsiniz. Papatya kaynadıktan sonra karılmış kınalar gibi kokuyor. Papatyaların kaynadığından emin olduktan sonra altını kapatıp soğumaya bırakıyoruz. Ortalama iki saat sonra soğuyacaktır. Daha sonra bir süzgeçten geçirerek papatyalar ile suyunu ayırıyoruz.

Papatya Suyunun Uygulanışı

Süzdüğümüz suyu ister tarak yardımı ile ister de el ile saçlarımıza iyice yediriyoruz. Daha sonra güneşe çıkıp yarım saat ya da bir saat oturuyoruz. İlk deneme de istediğimiz gibi bir sonuç vermese de 3 ya da 4 denemeden sonra istediğimiz renge ulaşabiliriz.

Uyarı

Bu yazımızda Papatya Suyu İle Saç Rengini Açma tarifi anlattık. Yazılarımız yalnızca öneri niteliğindedir. Alerjen bünyeli kişilerin önerilerimize temkinli yaklaşmasını öneririz. Herhangi bir yan etki durumunda lütfen doktorunuza başvurarak bilgi alınız. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere sağlıklı günler dileriz. Afiyet olsun bakım maskesi .

Paylaşın

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
En Çok Okunanlar
Bu sitenin tüm hakları saklıdır. Bakım maskesi veya bu web sitesi aracılığıyla sağlanan bilgiler, herhangi bir tavsiye kararının yerine kullanılamaz. Bu bilgilere dayanarak alınan kararların tüm sorumluluğu kullanıcıya veya okuyucuya aittir.