Saç Canlandırıcı Maske Tarifi

Hava kirliliği , güneş, saç boyası, fön, maşa gibi saçın canlılığını bozan etkenler zamanla saçlarınızı yıpratır bu nedenle sizlere vereceğimiz saç canlandırıcı maske tarifi ile saçlarınız canlanacak ve hayat bulacak.

Saç Canlandırıcı Maske Tarifi

Sizlere tarifini vereceğiz saç canlandırıcı maske tarifi ile saçlarınıza kendi evinizde hem doğal hem de pratik bir şekilde canlandırabileceksiniz. Böylece kimyasalların karışmış olduğu bir kozmetik malzemesi kullanmak yerine doğal ve bitkisel saç maskesi ile saçlarınıza hayat verebileceksiniz.

Maalesef dünyanın hali belli. Hava kirliliği , her gün fön çekmek, bir yandan saç boyamak saçları mahvediyor. Bu nedenle arada birde olsa saçları canlandırmak için saçlarınıza saç canlandırıcı maske uygulamanız gerekiyor. Belki diyebilirsiniz ki, “benim aldığım şampuan zaten saçlarımı canlandırıyor!” ancak kullandığınız şampuanın içerisinde olan kimyasallardan haberiniz var mı? diye sorarız.

Doğal ve bitkisel bakım maskeleri her zaman daha iyidir. Nasıl ki bir organik meyve sizin için o kadar iyise doğal ve bitkisel saç bakım maskeleri de o kadar iyi gelecektir. Tabi ki sadece yukarıdaki faktörlerden saçlar deforme olmuyor. Zamanla yaşımızın artması, doğru beslenmeme gibi faktörlerde işin içerisine giriyor. Lafı çok uzatmadan saç canlandırıcı maske tarifine geçelim.

Saç Canlandıran Maske Tarifi 1

  • Biberiye yağı ( 1 çay bardağı )
  • Su ( 1 litre )

Hazırlanışı ve Uygulanışı : Bir tencere içerisine 1 litre suyu koyun ve üzerine biberiye yağını ekleyin. Ocakta yaklaşık olarak 5 dakika boyunca kaynatın. Maske ılıklaşınca saçlarınızın diplerine masaj yaparak uygulayın. Haftada 1 kere uygulayacağınız bu maske sayesinde saçlarınız eskisinden daha sağlam, parlak ve canlı saçlara dönüşecek.

Saç Canlandırıcı Doğal Bakım Maskesi Tarifi 2

  • Bal ( 1-2 yemek kaşığı )
  • Sızma Zeytinyağı ( 1-2 yemek kaşığı )
  • Nane yağı ( 10-15 damla )

Hazırlanışı ve Uygulanışı : Cam bir kase içerisine bal , sızma zeytinyağı ve nane yağını ekleyip 2 dakika boyunca karıştırın. Hazır olan karışımı duştan önce saçınızın diplerine masa yaparak uygulayın. Bu saç maskesine kullandığımız nane yağı saçlarınızın diplerini ferahlatacak ve saç diplerinde biriken bakterileri öldürecektir. Aynı zamanda saçlarınızı canlandıracak harika bir maskedir.

Saçlarınızı canlandıracak bu harika maskeleri evinizde kolayca hazırlayarak uygulayabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken en önemli şey saç diplerinize masaj yaparak uygulamanızdır. Saç diplerine yapılan masaj kan dolaşımını hızlandıracak ve böylece maskeler çok daha hızlı işe yarayacaktır. Afiyet olsun bakım maskesi .

Paylaşın

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
En Çok Okunanlar
Bu sitenin tüm hakları saklıdır. Bakım maskesi veya bu web sitesi aracılığıyla sağlanan bilgiler, herhangi bir tavsiye kararının yerine kullanılamaz. Bu bilgilere dayanarak alınan kararların tüm sorumluluğu kullanıcıya veya okuyucuya aittir.