Saç Uzatmak için Doğal Havuç Maskesi

Güzellik simgeleri arasında yer alan saç, kadınlar için oldukça önemlidir. Bazı kadınlar uzun saçlı olmayı kendilerine daha çok yakıştırırlar. Yıpranmış, dökülme yaşayan ve cansız saçlar hemen hemen her kadının moralini bozmaktadır. Oysa ki doğal saç bakım maskeleri ile çok zaman harcamadan, kendilerini bu moral bozucu durumdan kurtarmak ellerindedir. Saç uzatmak, sağlıklı saç görünümü gibi sorunlara çözüm bir çok doğal saç maskesi vardır. Bu yazımızdan doğal saç uzatma maskelerinden, havuç maskesi tarifini sizler ile paylaşmak istedik. Dilerseniz artık tarifimize geçelim.

Doğal gül suyu ile maske tarifimizi incelemek ister misiniz?

Doğal Saç Uzatma için Gereken Malzemeler:

2 adet havuç

1 adet yumurta

3 su bardağı su

Havuç Maskesinin Yapılışı:

Suyumuzu ocağa alıp kaynaması için bekliyoruz. Kaynadığında havuçlarımızı içerisine atıyoruz. Yarım saat kadar da havuçlarımız ile kaynatıyoruz. Ocaktan alıyoruz ve suyunu daha sonra kullanmak için bir kaba süzüyoruz. Bir süre suyumuzun soğuması için bekliyoruz. Soğuyan havuç suyumuza 1 adet yumurtamızı kırıyoruz ve karıştırıyoruz. Saç uzatmak için doğal havuç maskesi tarifimiz hazır. Artık maskemizin uygulanışına geçebiliriz.

Havuç Maskesinin Uygulanışı:

Hazırladığımız maskemizi saçlarımıza iyice yediriyoruz. Yedirdikten sonra, streç film ile saçımızı sarıyoruz. 1 saat kadar sarılı halde bekletiyoruz. Sürenin sonunda şampuan ile maskemizi çıkartıp, saçımızı iyice arındırıyoruz. Bu maskeyi haftada 1 kere uygulayabilirsiniz. Düzenli olarak kullanıldığında farkı gözlemleyeceksiniz. Afiyet olsun bakım maskesi .

Etiketler :
Paylaşın

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
En Çok Okunanlar
Bu sitenin tüm hakları saklıdır. Bakım maskesi veya bu web sitesi aracılığıyla sağlanan bilgiler, herhangi bir tavsiye kararının yerine kullanılamaz. Bu bilgilere dayanarak alınan kararların tüm sorumluluğu kullanıcıya veya okuyucuya aittir.