Sivilceler için Pembe Maske

Günümüzde sivilceler için pembe maske kadınları bir çok sıkıntıdan kurtaran bir maskedir. Sivilcelere, kırışıklıklara, selülite ve renk değişmelerine yani kararmalara iyi gelir. Ayrıca cildin yenilenmesine, gözeneklerin yenilenmesine ve daha parlak bir cilt görünümüne yardımcı olur. Sivilceler için Pembe maske almak biraz pahalı gelebilir. Bu nedenle sizler için evde nasıl pembe maske yapılacağını araştırdık. İşte o kadınların çok merak ettiği pembe maske tarifi !

Sivilceler için Pembe maske Malzemeleri

1 tane gazlı bez

1 kapsül E vitamini

1 yemek kaşığı gül suyu

1 yemek kaşığı badem yağı

1 yemek kaşığı avokado yağı

1 yemek kaşığı kayısı yağı

1 tatlı kaşığı gül yağı

1 yemek kaşığı beyaz kil

Pembe maske Hazırlanışı

Temiz bir kap çıkardıktan sonra kabın içerisine, 1 kapsül E vitamini, bir yemek kaşığı gül suyu, bir yemek kaşığı badem yağı, bir yemek kaşığı avokado yağı, bir yemek kaşığı kayısı yağı, bir yemek beyaz kil ve bir tatlı kaşığı gül yağını ekleyip. İyice karıştırıyoruz.

Pembe maske Uygulanışı

Hazırladığımız kabı yanımıza alıyoruz. Gazlı bezi çıkarıp yüzümüzü tamamen kaplıyoruz. Sadece göz çevremiz kalıyor. Aklınızda bulunsun göz çevresine hiçbir zaman maske uygulanmaz. Yüzümüzü iyice sardıktan sonra gazlı bezin üzerine hazırladığımız maske karışımını döküyoruz. Daha sonra gazlı bezin o şekilde kurumasını bekliyoruz. Kuruduktan sonra yavanca gazlı bezi çıkartıp yüzümüzü ılık su ile yıkıyoruz. Bu maskeyi haftada en fazla iki kere uygulamalıyız.

Bu yazımızda ”pembe maske nasıl yapılır?” anlattık. Yazılarımız yalnızca öneri niteliğindedir. Alerjen bünyeli kişilerin önerilerimize temkinli yaklaşmasını öneririz. Herhangi bir yan etki durumunda lütfen doktorunuza başvurarak bilgi alınız. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere sağlıklı günler dileriz. Afiyet olsun bakım maskesi .

Paylaşın

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
En Çok Okunanlar
Bu sitenin tüm hakları saklıdır. Bakım maskesi veya bu web sitesi aracılığıyla sağlanan bilgiler, herhangi bir tavsiye kararının yerine kullanılamaz. Bu bilgilere dayanarak alınan kararların tüm sorumluluğu kullanıcıya veya okuyucuya aittir.