3 sene önce
3 sene önce

Ten Rengini Açmak için Ne Yapmak Gerekir?

Ten rengini açmak isteyen birçok insan vardır. Özellikle de kadınlar bu konulardan daha çok şikayetçidir. Yüzlerinde ve kıvrım bölgelerinde oluşan kararmalar sürekli rahatsız eder. Ayrıca koltuk altı gibi kararan yerler yüzünden öz güvenleri eksilebilir ve oraları hep saklamaya çalışabilirler. Şimdi sizlere önereceğimiz birkaç karışım ile artık bu probleminizden kolayca kurtulabilirsiniz. Üstelik karışımlar evde bulunan malzemelerinizle hem kolaylıkla yapılabiliyor hem de sizlere maddi açıdan külfet olmuyor.

Ten Rengini Açmak İçin Limon

Tek gereken bir adet limondur. Limonu kesip bir dilimini ayırın. Yüzünüzü temizce yıkayın. Daha sonra kestiğiniz bir dilim limonu yüzünüze iyice sürün. Fakat gözaltları ve çevresi hassas olduğu için gözaltlarınıza sürmeyin. Bütün yüzünüze yedirdikten sonra kurumaya bırakın. Limon asit içerdiği için ilk 10 dakika içerisinde yüzünüz yanma ve kaşınma gibi belirtiler gösterebilir. 10 dakika sonra geçecektir. O gece yüzünüzü yıkamayın ve öyle yatın. Sabah uyandığınızda yüzünüzde gerilme hissedebilirsiniz. Hemen kalkıp ılı su ile yıkayın ve ardından nemlendiren bir krem sürün. İşlemi arka arkaya 3 gün uyguladığınızda ten renginizin ne kadar açıldığını sizlerde fark edeceksiniz. Ayrıca içerisindeki asitten dolayı limon yüzünüzdeki sivilceleri de kurutacaktır. Böylece hem cildinizin rengi açılırken hem de pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz. Sadece yüzünüz değil kararan gözaltı hariç her hangi bir yerinde kolaylıkla uygulayabilirsiniz. Ten rengini açmak için en doğal yöntem olan limon ile sizlerde farkı göreceksiniz.

Bu yazımızda Ten Rengini Açmak için Ne Yapmak Gerektiğini ? anlattık. Yazılarımız yalnızca öneri niteliğindedir. Alerjen bünyeli kişilerin önerilerimize temkinli yaklaşmasını öneririz. Herhangi bir yan etki durumunda lütfen doktorunuza başvurarak bilgi alınız. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere sağlıklı günler dileriz. Afiyet olsun bakım maskesi .

Paylaşın

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
En Çok Okunanlar
Bu sitenin tüm hakları saklıdır. Bakım maskesi veya bu web sitesi aracılığıyla sağlanan bilgiler, herhangi bir tavsiye kararının yerine kullanılamaz. Bu bilgilere dayanarak alınan kararların tüm sorumluluğu kullanıcıya veya okuyucuya aittir.