Tonik Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Günümüzde tonik cilt bakımı yapılırken kullanılması gereken olmazsa olmazlardandır. Cildin temizlenmesi ve sıkılaşması için oldukça büyük bir yardımcıdır. Çoğumuz ben sabunla yüzümü temizliyorum. Makyajımı da çıkartıyorum. Cildim yeterince temizleniyor diyebilir. Fakat sabun ya da mendiller o kadar temizlemiyor. Şimdi makyajımızı temizledikten sonra yüzümüzü sabun ile yıkayalım ve kurulayalım. Çok temiz oldu değil mi? Hayır! Hemen arkasına bir pamuğa toniği dökerek temizliğimize devam edelim. Pamuğa baktığımızda gözlerimize inanamayacağız. Sanki az evvel hiç silmemişiz, sabunla hiç yıkamamış gibi pamuk simsiyah oluyor.

Tonik temizlemek için kullanılan en özel v en etkili solüsyonlardan biridir. Toniğin içeriği genellikle su ve alkoldür fakat bazen gül suyu özlüleri de olabilir. Hepimiz biliriz ki gül suyu zaten başlı başına cildi temizlemek için en etkili yöntemlerden biridir. Cilt elbette düzenli olarak sağlıklı sabunlarla yıkanmalıdır. Fakat final her zaman tonik ile yapılmalıdır. Ayrıca tonik cildi en derinlerine kadar temizlemekle kalmıyor, sıkılaştırıyor da. Ciltte oluşan ölü hücreleri, makyaj kalıntılarını ve hatta sabun artıklarını da temizleyerek gözeneklerin açılmasına neden oluyor. Tıkanan gözenekler siyah nokta ve sivile oluşumunda en büyük etkendir. Tonik ile derinlemesine temizleme ve sıkılaşmanın yanında siyah nokta ve sivilce oluşumunu da engellemiş oluyoruz.

Tonik uygulanışı ise oldukça kolaydır. Makyajımızı temizledikten sonra bir parça makyaj pamuğu alarak üzerine tonik damlatıyoruz ve bütün cildimizi siliyoruz. Daha sonra yüzümüzü su ile yıkıyoruz. Artık eskisinden çok daha temiz.

Bu yazımızda ”tonik cilt bakımı nasıl yapılır ?” anlattık. Yazılarımız yalnızca öneri niteliğindedir. Alerjen bünyeli kişilerin önerilerimize temkinli yaklaşmasını öneririz. Herhangi bir yan etki durumunda lütfen doktorunuza başvurarak bilgi alınız. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere sağlıklı günler dileriz. Afiyet olsun bakım maskesi .

Paylaşın

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
En Çok Okunanlar
Bu sitenin tüm hakları saklıdır. Bakım maskesi veya bu web sitesi aracılığıyla sağlanan bilgiler, herhangi bir tavsiye kararının yerine kullanılamaz. Bu bilgilere dayanarak alınan kararların tüm sorumluluğu kullanıcıya veya okuyucuya aittir.