3 sene önce
3 sene önce

Vücuttaki Tüylerden Kurtulma Yöntemi

Vücuttaki tüylerden kurtulma için bazı yöntemler uygulayabilirsiniz. Bu yöntemler oldukça fazladır. Ancak gerçek anlamda vücuttaki tüylerden kurtulmak için kılları veya tüyleri kökünden almanız şarttır. Aksi taktirde bu tüyler 2-3 güne kadar tekrar çıkacaktır.

Vücuttaki Tüylerden Kurtulma Yöntemleri

Bir çok kadın vücudundaki tüylerden kurtulmak için jilet ile tüylerini alırlar. Aslında jilet ile tüy almak bir kadın için yanlış bir yöntemdir. Jilet ile tüy almak çok kısa sürer. Ancak tüylerde bir o kadar çabuk geri çıkar.

Jilet ile tüyler alındığında daha sonrasında sert kıl olarak geriye dönebilir ve 2-3 gün içerisinde aynı tüylenme ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Kadınlar jilet ile tüy almayı genel olarak acele işleri veya vakitlerinin olmamasından dolayı yaparlar.

Ancak unutulan şey jilet ile tüy almanın geriye çok daha sert dönmesi ve kıl köklerinden alınmamasıdır. Bu nedenle jilet ile tüy alma yöntemini kesinlikle tavsiye etmiyoruz.

Tüy Alma Yöntemleri

Ağda Yapmak :

Ağda yapmak en çok tercih edilen epilasyon yöntemlerinden bir tanesidir. Ağda kıl köklerini aldığı için tüyleri daha geç çıkartan yöntemlerden bir tanesidir. Ağda yapıldıktan sonra kıl kökleri daha çok incelir ve zayıflar.

Ağda yapan bayanlar üzerinde yapılan gözlemler sonucunda tüylerde azalma görülmüştür. Bu nedenle cildinizdeki tüylerin azalmasını istiyorsanız mutlaka ağda yapmalısınız. Ağda yaparken dikkat edilmesi gereken ağda bezinin kılların çıkış noktasının tam tersine çekilmesidir.

Epilatör Kullanmak

Epilatör kullanmak diğer epilasyon yöntemlerinden bir tanesidir. Epilatör ile vücudunuzdaki kısa tüy köklerinden kurtulabilirsiniz. Epilatör , ağda ile aynı işlevi görür. Ağda biraz daha zahmetli bir iş olduğundan dolayı bayanların tercihi epilatör olabiliyor.

Aynı zamanda epilatörlerin son çıkanları arasında harika bir cihaz da var. Buzlu epilatör olarak arattığınızda bulabilirsiniz. Epilatör aleti azda olsa can yakacağından dolayı buzlu epilatör ile bu sorun ortadan kalkıyor.

Lazer Epilasyon Yöntemi

Lazer epilasyon özellikle çalışan ve etek giymek isteyen yada iş yerinde sürekli etek giymesi gereken bayanların imdadına yetişen bir teknolojidir. Laer epilasyonun en iyi tarafı , epilasyondan sonra kıl ve tüy çıkmamasıdır.

Sizlere tek tavsiyemiz lazer epilasyonu yapacağınız yerin mutlaka güvenilir olmasıdır. Artık her önüne gelen lazer epilasyon merkezi açtığı için önemli bir konudur. Lazer epilasyon fiyatları ise sürekli olarak değişiklik göstermektedir.

Lazer Epilasyon Fiyatları

Lazer epilasyon fiyatları illere ve ilçelere göre değişiklik göstermektedir. Kimi epilasyon merkezinde kampanya tarzında değişik kategoriler sunulmaktadır. Ancak ortalama lazer epilasyon fiyatı şu şekildedir;

Ortalama Tüm Vücut Lazer Epilasyon Fiyatı : (Bayanlar – 2500 TL) – (Erkekler – 2750 TL) civarındadır. Sadece yüz yani göz çevresi , dudak , yanak , çene alt ve kulak önleri 300-350 TL arasında olmaktadır. Ancak tavsiye edilen lazer epilasyon merkezleri ile iletişime geçip tam fiyat almanızda yarar var. Afiyet olsun bakım maskesi .

Paylaşın

Yorumlar (1 Yorum)

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
En Çok Okunanlar
Bu sitenin tüm hakları saklıdır. Bakım maskesi veya bu web sitesi aracılığıyla sağlanan bilgiler, herhangi bir tavsiye kararının yerine kullanılamaz. Bu bilgilere dayanarak alınan kararların tüm sorumluluğu kullanıcıya veya okuyucuya aittir.