Yumurtalı saç bakım maskesi saçı nemlendirerek kolay şekil almasını sağlar ve saçların canlı, bakımlı görünmesi yardımcı olur.

Çok eskilerden beri kullanılan ve hatta saç şampuanlarına bile eklenen yumurta, saçlar için gayet faydalı ve bakımlı olmayı sağlayabilen bir üründür.

Yumurtalı saç bakım maskesi, saçların parlak görünümü dışında daha sağlıklı ve bakımlı uzamasını sağlar. Birçok insanın bir sürü para yatırarak aldığı saç bakım serumlarını siz sadece 2 yumurta kullanarak hazırlayabilirsiniz.

Sizler sadece bir yumurtayı 1 çorba kaşığı zeytinyağı ile saçınıza sürün ve bir müddet bekletin ve böylece saçlarınızın bakımı çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Yumurtalı Saç Bakım Maskesi

Yumurtalı saç bakım maskesi nasıl hazırlanıyor ve saça nasıl uygulanıyor? diye düşünüyorsanız şimdi size yumurtanın nasıl maske haline getirildiğini ve saça nasıl uygulandığını anlatacağız.

Yumurtalı Saç Bakım Maskesi

Yumurtalı Saç Bakımı

Saçınızın uzunluğuna göre belirlediğiniz yumurta sayısını saçlarınız kısaysa 2 yumurtanın sarısı, saçlar uzun ise 4 tane yumurtanın sarısını kullanarak içine bir çorba kaşığı bal ya da zeytinyağı katıp çırpın ve saçınızın dibinden ucuna dek sürün.

Saç ve saç dibinizde yarım saat kadar bu maskeyi beklettikten sonra da durulayarak saçlarınızı şampuan tamamen arındırın. Ancak burada dikkat etmeniz gereken bir husus vardır. Saçınızı yıkadığınız su kesinlikle sıcak olmamalıdır. Çünkü yumurta sıcak suda pişerek saçınıza yapışır ve sizleri çok zor duruma sokabilir.

Yumurtalı Saç Bakımı Nasıl yapılır

Pişen yumurtayı saçınızdan temizlemek oldukça zaman harcamanıza sebep olur. Maske sonrasında saçlarınızda süper bir değişim olacaktır ve saçlarınız dolgunlaşacak, gür, canlı ve kolay şekil alan bir yapıya sahip olacaktır.

Sizler bu maskeyi sıkça uygulayarak günlük hayatınızda çok fazla yıpranan saçlarınızın bakımı için gereken özeni bu şekilde sağlayabilirsiniz. Kimyasal ürünlerden faydalanmak yerine yumurtalı saç bakım maskesi hazırlamak ve kullanmak daha etkili ve daha doğru bir tercih olacaktır.

Yumurtanın Saça Faydaları

Yumurta içerisinde A, D, E vitamini, protein, yağ asitleri ve sülfür gibi vitamin ve minerallerle oldukça zengin bir besindir. Bununla beraber yumurtanın saça doğal bir parlaklık vermesi ve yumuşatması herkes tarafından bilinir. Bunların dışında yumurtanı faydalarını sizlere sıralayacak olursak;

  • Yumurta , nem kaybına uğramış saçlara nem sağlayarak nemlenmesini ve bununla beraber saçlara parlaklık kazandırmasında önemli rol oynar.
  • Yumurta içerisinde bulunan vitamin ve mineraller sayesinde saç kırılmalarının önüne geçer. Bununla beraber saçlarda zamanla oluşan hasarları da tamir eder.
  • Yumurta içerisinde yağ asitleri saçların kaybettiği canlılığı tekrar gezi kazandırır.
  • Yumurta içerisinde bulunan A ve E vitaminleri sayesinde , saç dökülmesi , kepek gibi sorunların önüne geçerken aynı zamanda bu vitaminler saçların daha güçlü olmasını sağlarlar.
  • Saç derini besler ve saç kırıklarını azaltır.
  • Günlük fön kullanımı dolayısı ile yıpranmış saçların tekrardan hacim kazanmasını sağlar.

Yumurtanın saça faydaları saymakla bitmez. Ancak sizlere yumurtanın saça olan faydalarının bir kısmını yazdık. Umarım bu makale sizler için yararlı olmuştur. Afiyet olsun bakım maskesi .

Paylaşın

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
En Çok Okunanlar
Bu sitenin tüm hakları saklıdır. Bakım maskesi veya bu web sitesi aracılığıyla sağlanan bilgiler, herhangi bir tavsiye kararının yerine kullanılamaz. Bu bilgilere dayanarak alınan kararların tüm sorumluluğu kullanıcıya veya okuyucuya aittir.